Na začiatku je ťažké získať dôveru klienta

Zdroj: https://akcnezeny.sk/marcela-helpenova-na-zaciatku-je-tazke-ziskat-doveru-klienta/

Marcela Helpenová sa venuje rekonštrukciám a zariaďovaniu interiérov od návrhu až po realizáciu. V rozhovore nám táto akčná mama dvoch detí prezradila:Marcela Helpenová sa venuje rekonštrukciám a zariaďovaniu interiérov od návrhu až po realizáciu. V rozhovore nám táto akčná mama dvoch detí prezradila:

• ako začala realizovať svoje podnikanie
• ako sa cíti ako žena v mužskom svete
• aké sú najnovšie trendy
• aké farby v interiéroch dnes prevládajú
• čo považuje na svojej práci za najťažšie

Povedz nám niečo o sebe – čomu si sa venovala predtým, čo si vyštudovala?
Volám sa Marcela Helpeňová a rada robím svoju prácu. Vyštudovala som odbornú školu a pred začatím svojho biznisu som pracovala v interiérových štúdiách.

Ako vznikol nápad na vlastné podnikanie v oblasti rekonštrukcií a zariaďovania interiérov?
Nápad vznikol spontánne na materskej dovolenke, s odvahou mi pomohla bývalá kolegyňa. Nechcela som sa vrátiť do štúdia, pretože tam je daná pracovná doba od 9 do 18 hodiny, a kvôli deťom to nie je možné skĺbiť. Počas práce v štúdiu som zistila, že ľuďom chýba komplexnosť prác pri rekonštrukcii alebo pri zariaďovaní novostavby, a presne na toto som sa zamerala pri rozbiehaní vlastnej firmy.

Ako si spomínaš na svoje pracovné začiatky? S akými problémami si sa stretla pri rozbiehaní vlastného biznisu?
Na začiatku je ťažké získať dôveru klienta a až po pár zákazkach ľudia ocenili moju komplexnosť služieb. Teraz sa stretávam s tým, že ľudia viac veria jednotlivcovi, malej firme ako veľkým firmám. Oceňujú služby a rýchlejšie vyriešenie problémov.

Akí sú tvoji klienti, nechajú si od teba poradiť, alebo presadzujú svoju víziu?
Niektorí si nechajú poradiť a iní majú jasnú predstavu. Skôr u mňa zisťujú praktickosť, odporúčanie, využiteľnosť v praxi.

Skús nám opísať celý proces prípravy prác napríklad pri prerábaní bytu. Čo všetko máš na starosti?
Moja práca pri prerábaní začína s obhliadkou bytu, domu spolu s remeselníkom. Ak sú potrební viacerí profesisti, ide sa na obhliadku opäť. Vyberú sa materiály a vyhotoví sa vizualizácia. Nacenia sa práce, nábytková časť alebo sanita. Ak klient odsúhlasí ponuky, urobí sa objednávka a začína moja práca v oblasti logistiky.Objedná sa tovar, zamerajú sa nábytkové časti, zabezpečia sa remeselníci v náväznosti prác. Medzitým sa vykonávajú na byte remeselné práce a keď sa ukončia následne zorganizujem montáž nábytku. Ak je všetko hotové, odovzdám klientovi dielo, kľúče. Najkrajšia čast pri realizácii je, ak je klient spokojný a teší sa z nového domovu.

Čo je pre teba pri realizáciách to najťažšie?
Najťažšia je pre mňa práca s remeselníkmi. Pevne verím, že už teraz mam pri sebe tím remeselníkov no. 1.

Aké je to pre teba ako pre ženu dohadovať sa s pracovníkmi, ktorým zadávaš manuálnu robotu, keďže sú to väčšinou muži?
Toto som zo svojej strany neriešila, ale občas cítim z mužskej strany tlak. Vždy sme našli vo svojej práci kompromis. Snažím sa pracovať tak, že si navzájom pomáhame, pretože ja si veľmi vážim prácu remeselníkov. Ich práca je alfa a omega úspechu mojej préce.

Aké sú súčasné trendy v dizajne?
Minimalizmus, pekné čisté línie. Doporučujem radšej výrazné alebo farebné doplnky, ktoré kedykoľvek vymeníte.

Aké farby dnes prevládajú?
Biela, sivá, dub.

Všimla som si, že aktívne využívaš aj sociálne siete na marketing. Ktorá sieť sa ti najviac osvedčila?
Najviac sa mi osvedčil Instagram, kde ľuďom v storkách ukazujem postupnosť svojej práce a realizácie.

Čo považuješ za svoj doteraz najväčší úspech?
Môj úspech pociťujem pri každej aj ten najmenšej objednávke. Pri každej referencii od klienta, pri zvládnutí komplikácii pri realizácii. Teším sa, ze môžem ľuďom v tomto smere pomáhať.Ako si zadeľuješ svoj čas? Ako zvykneš oddychovať?Svoj čas delím na pracovnú časť a čas s rodinou… Niekedy sa venujem viac práci, inokedy viac rodine. Oddychujem na výletoch a pri dobrej knihe.

Aké máš ďalšie plány do budúcnosti? Čo je tvoj najväčší sen?
Pravidelne realizovať rekonštrukcie alebo zariadenie novostavby. A môj najväčší sen je kúpiť byt v pôvodnom stave, prerobiť, zariadiť a predať klientom, ktorí nemajú čas ani chuť riešiť všetko, čo sa týka rekonštrukcie, ktorí sa chcú len nasťahovať do pekného voňavého bytu, domu. Alebo postaviť malú bytovku cca štyri byty a predať ich už zariadené. Chcem sa zamerať na ľudí, ktorí potrebujú v tomto smere pomôcť a ja im so mojimi službami a realizáciami rada pomôžem.

Skús nám dať tri rady, pre ženy, ktoré by sa chceli vydať na cestu za vlastným snom.
Mať jasnú predstavu, sen, cieľ a nástenku snov. A keď niečo dosiahnete, choďte ďalej, pracujte na sebe a nestagnujte. Všetko sa dá, keď sa chce.

["error","The access token could not be decrypted"]
4 months ago
Fotky z príspevku používateľa Marcela Helpenová

🌞 Po kúpeľňových príspevkoch opäť jeden kuchynský post tu pridávam...

🌞 Do tejto kuchyne som po dlksom čase dal obklad. Tento krásny obklad krásne vyzdvihol originalitu tejto ... See more

4 months ago
Fotky z príspevku používateľa Marcela Helpenová

🌞Opäť Vám tu prezentujem kúpeľňu, tentokrát klasickú panelákovu.
🌞 Kúpeľňa ma sprchovací kút so žlabom, ktorý väčšinou nedokážeme dať do roviny. Bohužiaľ odpady a spád ... See more

4 months ago
Fotky z príspevku používateľa Marcela Helpenová

🍀V jednoduchosti je krása.. A to platí aj pri tejto kúpeľni.
🍀Táto rozmerovo štedrá kúpeľňa v rodinnom dome je kompletne ladená v béžovej farbe.
🍀Klient nechcel samostatný ... See more

5 months ago
Fotky z príspevku používateľa Marcela Helpenová

⚒️ Prerábam, prerábaš, prerábame

⚒️ Aj táto kúpeľňa prešla rekonštrukciou, ktorá sa ako inak nachádza v Petržalke.

⚒️Klientka mala jasnú predstavu o svojej budúcej ... See more

5 months ago
Fotky z príspevku používateľa Marcela Helpenová

💧 Tentokrát mi pod ruky prišla táto kúpeľňa v rodinnom dome.

💧Kúpeľňa ma obdĺžnikový pôdorys a musel sa tam zmestiť sprchovaci kút aj vaňa. To bola podmienka.

💧Spoločne ... See more

5 months ago
Fotky na časovej osi

Milí sledovatelia, kamaráti, známi.
Všetci sme nedávno absolvovali povinnú karanténu. Trávili sme viac času doma a tak sme zistili, čo všetko je potrebné urobiť, zmeniť, aby náš domov ... See more

Nika Macinská

Ako sme prerábali...

Zdroj: https://dennikmamy.sk/2019/10/06/ako-sme-prerabali/

Od rozhodnutia pustiť sa do prerábky v našom dome prešlo už niekoľko mesiacov. Tá samotná myšlienka však prišla oveľa skôr. Bola v rovine úvah o tom, čo sa nám páči a čo nie, čo je nevyhnutné opraviť, lebo sa na tom už podpísal zub času. Jednoznačne sme vedeli, že sa potrebujeme v prvej etape prerábky nášho domu pustiť do prízemia. Malo to však jeden zásadný háčik. Poznali sme mnoho ľudí, ktorí sa pustili do prerábky, ktorá potrebovala aj menšie, či väčšie stavebné úpravy a ich skúsenosti boli v mnohom extrémne odrádzajúce. A v čom bol problém? Predovšetkým v ľuďoch. Neviem, či to je špeciálny problém v slovenských podmienkach, ale mnohí profesisti sú … ako to slušne napísať… nespoľahliví. Dohodnú sa na termínoch začiatku prác, sľúbia často nesplniteľné termíny ukončenia prác (asi aby dostali zákazku, lebo veď všetci chceme všetko a najlepšie včera bolo neskoro), nehovoriac o sumách, ktoré sa v priebehu prác navýšia a vy ani neviete ako. A keď som toto počúvala z každej strany, uznajte, že sa mi do prerábky veľmi hrnúť nechcelo. Tým, že som nepoznala nikoho osobne a hlavne uvedomenie si, že budem potrebovať elektrikára, vodára, plynára, murára, maliara, podlahára… ach, už len vymenovať všetky profesie je veľa a to som dopredu ani len netušila, čo všetko nám ešte v procese vybehne, ako to už býva pri takýchto radostných akciách. A tak to bola dlhodobo otvorená otázka.

Až do jedného momentu, ktorý si veľmi dobre pamätám. Niekedy koncom minulého roka som bola na jednom networkingovom podnikateľksom stretnutí, kde boli iba ženy (asi to nebolo plánované len pre ženy, ale tak nejako to nás ženy k sebe prirodzene ťahá, keď už sme v biznise). Stretla som tam mnohé šikovné podnikateľky, ktoré sa zaoberajú malou lokálnou výrobou oblečenia, bytových dplnkov, pečením, tancovaním a jeho učením, cvičením ale aj poskytovaním služieb v oblasti krásy, pohybu, či virtuálnymi službami a poradenstvom. Naozaj bohaté a široké zastúpenie. Nedá mi nepovedať, že máme na Slovensku veľmi schopné ženy, ktoré sa neboja vykročiť do neznáma a robiť to, čo ich baví. No jedna z nich ma naozaj prekvapila. Keď sa predstavovala, povedala, že robí od návrhu až po realizáciu prerábky domov a bytov. A navyše, postará sa o všetkých potrebných profesisov, takže pre zadávateľa prác je to len o tom, že aspoň zhruba vie, čo chce. Asi nemusím vysvetľovať, že som sa s ňou hneď zoznámila. Predsalen, znelo to ako by mi padla rovno z neba. Veď to je čistý sen, ak by niekto vedel spracovať to, čo potrebujeme v dome prerobiť a ja sa nebudem musieť dohadovať a naťahovať so všetkými tými chlapmi, ktorí niečo sľúbia a poposúvajú termíny a tak sa mi všetko poposúva a z plánovaného mesiaca bude pol roka. Lebo to sú reálne skúsenosti, pokiaľ si hľadáte robotníkov individuálne.

Odkaz na celý článok...

"Som vďačná, že som Marcelu stretla úplne náhodou (ale veď viete, že ja celkom tak na náhody neverím, takže mi je celkom jasné, že som ju dostala ako darček, aby som ja nezošedivela z prerábania domu).
A asi vám nemusím písať, že ju odporúčam, to je asi celkom jasné
z tohto môjho článku o prerábke. Ak máte pocit, že neviete kam sa pohnúť, ale viete, že chcete prerábať byt alebo dom, tak ona je fakt spoľahlivá. A toto je atribút, ktorý bol pre mňa najdôležitejší."

Ako zvládnuť rekonštrukciu bytu alebo domu

Zdroj: KAMzaKRASOU.sk

Pridajte si ma na sociálnych sieťach